• 12304074_1271279002897551_6047473820448846460_o.jpg
  • 13502983_1693700240893864_7298295629547279975_o2.jpg
  • Assoc_ 193.JPG
  • divchata.jpg
  • lidvnzubs.jpg
  • _MG_00872.jpg
  • _MG_01522.jpg
  • _MG_0169.jpg

Весняний семестр 2020 року запам’ятався усім студентам, особливо тим, хто перебував за кордоном під час міжнародного обміну Erasmus+.

Боруцька Вікторія, студентка 5-го курсу спеціальності «Менеджмент» Львівського навчально-наукового інституту університету банківської справи про свій досвід:

«Як я потрапила у Познань?

Усвідомивши, що це мій останній рік навчання в університеті, я вирішила не втрачати можливість отримання знань та досвіду і подала заяву та необхідні документи на участь у міжнародному обміні на навчання у Польщі. Після цього розпочався відбір учасників на Ерасмус та співбесіда англійською мовою. Моїй радості не було меж, коли отримала запрошення від Познанського університету економіки та бізнесу, а вже через 3 місяці знайомилася з привітними організаторами з Erasmus Student Network (ESN), які підтримують розвиток студентських обмінів та допомагають студентам у налагодженні інтернаціональної комунікації. Я спілкувалася зі студентами різних країн і була щиро вдячна батькам за підтримку та вклад у мій розвиток, Львівському банківському інституту УБС - за можливість взяти участь у міжкультурному обміні, Польському університету економіки та бізнесу - за запрошення на неймовірну програму обміну, за викладачів, які поділилися своїми знаннями, та собі - за наполегливе вивчення англійської та польської.

Навчання. Спершу студенти мали можливість обрати будь-які курси, які проводяться англійською мовою в університеті економіки та бізнесу та створити власний розклад.

Цікаве спілкування, навчання в комфортних аудиторіях, командна робота, різні методи викладу предметів, відкриті викладачі Все це здавалося мрією, щасливим та очікуваним планом, який почав реалізовуватись… Проте, це тривало лише в перші 3 тижні, оскільки невдовзі і в Польщу завітав коронавірус. Польський уряд досить швидко зреагував на загрозливу ситуацію і швиденько розпорядився закрити усі освітні та розважальні заклади, кордони, будь-які міжнародні сполучення, рейси літаками та потягами, пізніше заклади харчування і навіть дійшло до закриття парків та майже повної ізоляції, за винятком життєво необхідних обставин та потреб, як вигул домашніх улюбленців та похід у магазин. Тому всі бажання подорожувати чи різноманітно проводити час з іноземними студентами «накрились мідним тазом», залишивши лише один вихід та спосіб комунікації – онлайн за допомогою відеоконференцій та чатів у програмах Zoom, Skype, Microsoft Teams, Google Meet та у Facebook. На деякий час зірвалися й заняття з деяких предметів, адже неочікуване дистанційне навчання стало викликом для деяких викладачів, які раніше не мали досвіду у використанні таких програм. Тому вони швидко створили свої методи та шляхи комунікації зі студентами, оскільки усі мають досвід роботи з власною онлайн платформою мудл університету економіки та бізнесу. Усі коментарі, завдання та більшість сповіщень викладачі створювали та приєднували на платформі мудл, а щодо способів виконання завдань: роботи в командах, в парах та індивідуально. Окрім формату подачі матеріалу у вигляді відео конференцій з презентаціями, викладачі додавали аудіолекції на дистанційну платформу, посилання на статті та відео, деякі навіть створювали власні відео на каналі в Youtube. Це дуже цікавий досвід для мене та спостереження, особливо в період епідемії - продовжувати розвиватися та відкривати нові способи взаємодії та навчання.

Вчились, гуляли, розважались, танцювали, відпочивали, спортували та карантинили. А конкретно щодо дистанційного навчання: гуглили, зумили, скайпали і Майкрософт-тімили і так, це все відбувалось онлайн. Мені дуже сподобалася робота в групах - спілкування у відеочаті та одночасне виконання завдання на гугл диску, зі спільним доступом. Такі методи зробили виконання нашого завдання максимально продуктивним та ефективним, адже всі зміни, які відбуваються в документі можна спостерігати у реальному часі. Рада, що мали можливість продовжувати спілкування онлайн зі студентами та організовувати спільні перегляди фільмів, чати, співпрацювати у групах, обговорюючи та виконуючи різні завдання.

Було дуже приємно під час приготування їжі на кухні гуртожитку дізнаватися нові рецептики та дегустувати їжу. Особливо в період ізоляції, походи на кухню для покращення кулінарних здібностей почастішали, проте адміністрація гуртожитку запровадила правило, що всі жителі мають носити маску, виходячи з кімнати. Тому у нас не залишалось часу, щоб нудьгувати, окрім цього, лекції, статті та література, разом із завданнями від викладачів, регулярно надходили на нашу платформу мудл. І майже з кожного предмету студенти об‘єднувались у невеликі групи, в яких велись активні дискусії, де підштовхували лінивих, заряджали мотивацією і ділилися ідеями, а також фідбеками від викладачів. Куди тут дінешся? Головне - мати інтернет та девайс: телефон/планшет/ноутбук.

Інфраструктура. Познань – місто, у якому не лише море кафешок, пабів та клубів, але й чудова природа: парки, алеї, озера, річки. Це місто приємне не лише для навчання та культурного досвіду, але й для відпочинку, релаксу, та насиченого розвагами життя, включно зі спортивним відпочинком: їзді на велосипедах, роликах чи простої пробіжки по рівних доріжках мого найулюбленішого парку – Цитаделі.

Команда ESN зробила все можливе, аби налагодити комунікацію між студентами та пришвидшити процес інтеграції, що було найважливішим на початках знайомства впродовж перших двох тижнів: екскурсії містом, гастрономічні подорожі та дегустації, паб кроул та різні ігри, квести катання на польських роликах «вротках». І хоча багато студентів встигли покинули Польщу перед оголошенням надзвичайної ситуації - пандемії, ми продовжили підтримувати зв‘язок. А зі студентами, які залишилися - мали змогу зустрітися на початку червня, організувати пікнік і навіть відвідати деякі міста Польщі.

Загалом я задоволена навчанням, спілкуванням зі студентами різних країн (я стала більш обізнаною в культурі інших народів, покращила знання іноземних мов) та досвідом, який здобула у Познані навіть в умовах епідемії коронавірусу, проживання в гуртожитку також було для мене челенджем, але цікавим. Суперечки, організація, вирішення дріб’язкових проблем, вміння домовлятися - це моменти нашого життя, які роблять його більш насиченим і змістовним, адже саме так ми отримуємо важливі уроки, дорослішаємо.

Єдине, за що шкодую - довелося скасувати деякі плани щодо подорожей у вільний від навчання час через пандемію. Однак, впродовж червня, студенти мали можливість знову об’єднатись і проводити час разом, подорожувати по польських містах, готувати пікнік, грати в настільні ігри, волейбол та отримувати задоволення від спілкування вживу…

З початком літа стає все більш відчутно, як життя у Польщі знову оживає, а сесія вже завершила перевірку знань наполегливого і плідного навчання студентів, ерасмусівці прощаються і поступово покидають чудове місто Познань, забираючи з собою безцінний досвід, неймовірні емоції, спогади незабутніх моментів та знайомств, контакти нових друзів із-за кордону.»

Боруцька Вікторія

 

IMG 5626